افت فشارخون هم عامل سکته قلبی است

در یک بررسی جدید آمده است پزشکان باید بیشتر در مورد افت شدید فشار خون در مبتلایان به بیماری عروق کرونری قلب هوشیار باشند چرا که این وضعیت موجب می‌شود خطر سکته قلبی در این بیماران افزایش یابد.

سیگار و سکته

یک تیم تحقیقاتی از محققان بین‌المللی از جمله کارشناسان کالج سلطنتی لندن دریافتند در حالیکه فشار خون بالا علت بروز سکته‌های قلبی است پایین بودن فشار خون نیز می‌تواند عامل محرک در بروز سکته قلبی باشد.

فشار خون ایده‌آل در افراد ۱۲ روی ۸ عنوان می‌شود. ابتلا به فشار خون بالا می‌تواند مشکلاتی را برای سلامتی همچون بیماری قلبی، سکته قلبی، سکته مغزی و بیماری کلیوی به دنبال داشته باشد.

در این مطالعه اطلاعات مربوط به ۲۲ هزار و ۶۷۲ نفر از ۴۵ کشور که به بیماری قلبی مبتلا بوده و از داروی کاهش فشارخون مصرف می‌کردند مورد بررسی قرار گرفت. محققان دریافتند در افرادی که فشار خون آنان ۱۴ روی ۸ ثبت شده بیشتر در معرض ابتلا به سکه قلبی و مغزی بوده‌اند.

به گزارش وب ام‌دی، محققان همچنین دریافتند فشارخون سیستولیک بالاتر از ۱۲۰ میلی‌متر جیوه و همچنین فشارخون دیاستولیک کمتر از ۷۰ میلی‌متر جیوه با احتمال مرگ، سکته قلبی و بستری شدن در بیمارستان به دلیل نارسایی قلبی توام است.

نوشته پیشنهادی: فشار خون بالا خطر بیماری های قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد

جمال فولادی

متخصص توانبخشی سکته مغزی (کاردرمانی، تمرین درمانی و تنس تراپی) 

نظام پزشکی: ک-د-1136 

برای ارزیابی و درمان لطفا تماس بگیرید